You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Аліменти

За останніми показниками в Україні загальний обсяг невиплати аліментів становить понад мільярд. На основі цього, керівництвом країни був розроблений ряд заходів для стягнення заборгованості. Для неплатників відповідальність стала більш посиленої. Широке застосування отримали накладення арештів на майно боржників. Відповідно до цього, в першу чергу під арешт потрапляють нерухомість і автомобілі. Яким чином відбувається арешт на нерухомість, і яка процедура зняття арешту?

Арешт майна

У разі якщо у людини є борг, то відповідальність він несе за нього всім своїм майном, і це стосується не тільки взятих кредитів, але і невиплати аліментів. Рішення про арешт майна може бути встановлено тільки в судовому порядку, і виконується виконавчою службою в разі, якщо було звернення зацікавленої сторони. Відповідно до цього, продати нерухомість, на яку накладено арешт, неможливо. Якщо не виконувати заходи по погашенню заборгованості, майно може бути конфісковано.

Як тільки порушується виконавче продовольство, вносяться дані до реєстру боржників по аліментах. Єдиний реєстр боржників знаходиться у вільному доступі, і про факт наявності може дізнатися кожен охочий. Крім цього, особи, внесені до реєстру, не можуть отримувати кредити або оформляти продаж нерухомості.

Особливості зняття арешту з нерухомості

Швидкий і законний спосіб зняття арешту майна – це повне погашення боргу. Після того, як повністю буде виконано рішення суду, необхідно сповістити про це виконавцю, і арешт може бути знятий, але є і певні нюанси. Кожен виконавець може виставити рахунок за виконавче продовольство і виконавчий збір. Як правило, суми відрізняються, не розрахувавшись до кінця арешт не знімуть. Тому необхідно самостійно все перевіряти і розраховувати.

Є випадки, коли у власника арештованого майна немає можливості оплатити борг, або він вважає, що проти нього було порушено закон при накладенні арешту. В такому випадку необхідно подавати зустрічний позов до суду. Щоб отримати позитивну відповідь, необхідно мати серйозний судовий досвід. Допомогти зможуть юридичні компанії, що спеціалізуються на захисті прав боржників. Фахівці мають досвід роботи з будь-якими питаннями щодо арештів майна.