You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Арешт автомобiля

Арешт автомобіля – процедура, яка виконується поліцією, представниками виконавчої служби, приватними виконавцями на підставі рішення суду. Судовий орган виносить рішення за позовом кредитора до боржника на користь позивача, а при відсутності у боржника коштів, необхідних для погашення претензій, виконавець має право накласти арешт на рухоме майна – будь-які транспортні засоби, якими володіє позичальник. Відповідний запис вноситься до реєстру рухомого майна України, інформація з’являється в сервісному центрі по реєстрації автомобілів (МРЕВ), що дає можливість поліції вилучити авто у власника після оголошення його в розшук.

Чи можна користуватися заарештованим автомобілем?

Їздити на арештованому автомобілі можна, але як правило, період використання машини за призначенням нетривалий. Якщо виконавець має намір виставити авто на торги, то оголосить його в розшук – поліція має право вилучити рухоме майно прямо на дорозі, склавши протокол. Аналогічно може діяти судовиконавець, склавши акт опису й арешту.

Проблеми з реєстрацією заарештованої машини після покупки вирішуються двома способами – з авто потрібно знімати арешт через суд, якщо він накладено після укладення договору купівлі-продажу, або виконувати вимоги, які послужили підставою для арешту.

Як зняти арешт з автомобіля?

При появі арешту на авто, власник може приступити до вирішення проблеми двома способами:

  • – Самостійно, що не виключає виникнення маси питань, які потребують багато вільного часу і нервів.
  • – Довірити процедуру профільному юриста, що спеціалізується на зняття арештів тривалий час. Він вирішить проблему не тільки швидко, але і без подальших ризиків.

Алгоритм дії юрист вибирає, виходячи з суті питання, причини арешту транспортного засобу. У деяких випадках автомобілісту досить заплатити невеликий штраф або погасити прострочення по аліментах в кілька тисяч гривень. В інших ситуаціях, арешт можливо зняти тільки після:

  • – Закриття виконавчого провадження за рішенням суду, прийнятого на користь банку, який видавав іпотечний кредит.
  • – Скасування підстав для відкриття виконавчого провадження.
  • – Заперечування арешту в судовому порядку.

Наші юристи приймають рішення як знімати арешт з автомобіля після детального вивчення проблеми, ознайомлення з документами – кредитними договорами, судовими рішеннями, виконавчим провадженням, в рамках якого на машину накладено обмеження.