You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Арешт нерухомого майна

Арешт майна – наслідки несвоєчасного погашення зобов’язань за кредитними договорами, аліментів, штрафів. Накладається виконавчою службою, відповідно до рішення суду, за яким видано виконавчий лист. Наявність арешту на майно блокує його переоформлення на родичів, відчуження за договором купівлі-продажу, дарування, іншим. Заборонити перереєстрацію квартири, будинки, транспорту можуть інші служби – суд, органи опіки, щоб уникнути неправомірного розпорядження нерухомістю, іншою власністю з боку власника, в результаті чого будуть порушені права неповнолітніх осіб або недієздатних громадян.

Як дізнатися про наявність арешту?

Після накладення арешту власник повинен отримати повідомлення про виконання такої процедури – його надсилає служба по реєстрації майнових прав. Але не завжди співробітники діють відповідно до норм чинного законодавства, дуже часто оповіщення не доходять до адресата з вини поштової служби.

Якщо за вами числяться борги, штрафи, неоплачені аліменти, або вирішується спірне питання щодо квартири, будинки, машини, доцільно періодично перевіряти наявність арешту. Скористайтеся онлайн-сервісами реєстрів обтяжень майна – нерухомого та рухомого.

Як зняти арешт?

Швидко зняти арешт з майна можна тільки в тому випадку, коли боржник має фінансові ресурси для погашення заборгованості, що утворилася за кредитом в рахунок виконання рішення суду. Після погашення боргу він звертається до виконавчої служби, яка знімає арешт. Це ідеальний варіант, але підходить не всім банківським клієнтам. Найчастіше для зняття арешту потрібно робити інші заходи:

  • – Оскарження рішення суду, в результаті якого під арештом виявилася нерухомість або транспортний засіб.
  • – Оскарження дій представника державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Самостійні спроби зняти арешт з майна зазвичай не приводять до позитивних результатів – власник втрачає сили і дорогоцінний час, за яке нерухомість або автомобіль можуть бути виставлені на торги або реалізовані іншим шляхом. Більш дієве рішення – звернутися до профільного юристу зі значним досвідом взаємодії з державною виконавчою службою і судовими органами.

Наші фахівці детально вивчають питання перш ніж вживати заходів – розглядають кредитні договори, аналізують рішення суду, дії виконавця. На підставі отриманої інформації буде складено алгоритм дій, що дозволяє максимально оперативно зняти арешт з майна.