You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Арешт зарплатної карти

Арешт зарплатної картки – міра забезпечення стягнення за виконавчим листом, отриманим за судовим рішенням. Робиться державними і приватними виконавцями. Зарплатний рахунок часто вважається в банку як звичайний, а не спеціальний, який не можна заарештовувати, тому його арешт фактично неминучий, якщо за власником значиться заборгованість за кредитним договором або іншим зобов’язанням. Після блокування рахунку неможливо скористатися коштами, розміщеними на ній – всі кошти будуть перераховані в рахунок погашення заборгованості.

Які вжити заходів?

Заблокувати зарплатну карту може банк самостійно, на свій розсуд, якщо клієнт підписав з ним кредитний договір і не виконує зобов’язання. У такій ситуації потрібно звернутися до суду з позовом. Попередньо скористайтеся професійною допомогою юристів, які спеціалізуються на кредитних спорах, можуть оперативно вжити заходів з розблокування карти.

Зверніть увагу – заблокувати карту банк може не тільки в зв’язку з несплатою кредиту, але і наявністю боргу по комунальних платежах, аліментах, штрафам. Якщо своєчасно не скористатися допомогою профільного юриста, всі кошти, які надійдуть на карту з вашого підприємства, підуть на погашення заборгованості.

Як зняти арешт з зарплатної картки?

Зняти арешт з зарплатної картки реально – варіантів вирішення проблеми декілька:

  • – Звернутися до судовиконавці – написати заяву на утримання грошових коштів із зарплати.
  • – Одномоментно закрити весь борг по кредиту, штрафу, аліментах, комунальні послуги.
  • – Оскаржити рішення суду, за яким видано виконавчий лист.
  • – Оскаржити дії банку, приватного або державного судовиконавця.

Два останні дії доцільно робити при наявності впевненості в неправомірних діях виконавців, при наявності факторів, що дозволяють скасувати рішення суду по кредитним, інших зобов’язаннях. Заява судовиконавці дозволить частково зберегти зарплату – згідно із законодавством, по одному рішенню суду можна утримувати не більше 20% від зарплати, за кількома – до 50%. Після отримання заяви представник виконавчої служби відправить виконавчий лист на роботу.

Найшвидший варіант зняти арешт з зарплатної картки – погасити заборгованість, але не всі власники арештованих рахунків мають фінансові можливості для сплати боргів, та й не всі судові рішення відповідають українському законодавству. Кращий вихід з ситуації, що склалася – скористатися послугами юриста, вирішити питання з мінімальними фінансовими втратами.