You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Автокредит

Вилучення автомобіля при простроченні по автокредиту – процедура, з якою часто стикаються клієнти банків, несвоєчасно внесли платежі за кредитним договором. Як вирішити питання з банком при появі прострочення за кредитним договором з мінімальними фінансовими втратами, знає тільки досвідчений юрист. Самостійне вирішення питання призведе до ще більших проблем – можна втратити не тільки автомобіля, але і решти майна.

Чи можна віддати машину банку в рахунок погашення кредиту?

Банківські клієнти не завжди пильно вивчають договору перед підписанням, не завжди знайомляться з правовими наслідками, які можуть настати при утворенні прострочення по кредиту. Багато боржників до останнього вірять в те, що вони можуть повернути заставне авто банку, тим самим повністю погасивши кредит.

Можливо, кредит і буде погашений, але крім тіла кредиту є ще відсотки, що нараховуються за користування банківськими коштами, пені, штрафи і інші додаткові суми, – вони нараховуються банком з перших днів прострочення. При тривалому ігноруванні проблеми сума заборгованості збільшується в рази – в такій ситуації переоформлення авто на банк не досить, так як вирученої від незаконного продажу суми не вистачить погасити всі борги. Банк буде вимагати залишок суми, яка з кожним днем ​​стає все більше і більше.

З першого місяця появи заборгованості звертайтеся до юриста. Він вивчить кредитний договір, проаналізує вашу ситуацію і вирішить, які дії допоможуть уникнути вилучення автомобіля:

  • – Реструктуризація кредитного договору, якщо у боржника виникли тимчасові фінансові труднощі.
  • – Добровільне переоформлення автомобіля на банківську установу, якщо позичальник впевнений – в подальшому він не зможе погашати кредит і відсотки.
  • – Подача позову до суду, якщо є неспростовні докази неправомірного нарахування штрафів і пені, інших факторів, що дозволяють виключити прострочення.

Кожна ситуація індивідуальна, і яка з можливих заходів ідеальна, визначить профільний фахівець після вивчення документації.

Процедура вилучення заставного авто

Вилучення заставного автомобіля виконується на стадії виконавчого провадження, відкритого на підставі рішення суду або нотаріального напису. Банки частіше звертаються до нотаріусів, які виконують нотаріальну напис, – це більш проста процедура, ніж звернення до суду.

Після відкриття виконавчого провадження виконавець оголошує автомобіль в розшук або виїжджає за адресою розташування для вилучення. В рамках виконавчого провадження накладається арешт на рахунки в банках, нерухомість, інше майно боржника.

Після вилучення зі складанням відповідного протоколу, машина відправляється на стоянку, де знаходиться до тих пір поки власник не розрахується з банком або до продажу третій особі. Витрати по зберіганню автомобіля покладаються на боржника. Щоб уникнути додаткових витрат своєчасно звертайтеся за кваліфікованою юридичною допомогою.