You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Якщо не платити автокредит

В українських інтернет-запитах часто можна знайти наступне: якщо не платити за автокредит, які будуть наслідки, а також подібні варіації цієї фрази. Більшість споживачів мріють про комфорт, тому йдуть на ризик і вибирають автомобіль, який для них не по кишені. З іншого боку, спочатку все правильно розраховуєш, але потім можуть виникнути непередбачені обставини, і коштів для оплати кредиту не буде. І тут настає момент, що робити, коли нема чим платити? Який ризик виникає, якщо не платити кредит, і яким чином вийти з критичної ситуації?

Загальні правила і ризики по автокредиту

Автокредитом називається вид позики на покупку автомобіля, під його заставу. Як правило, клієнти самостійно оплачують третину від вартості, а решта направляє банківську установу. Більшість покупців вважають, що якщо не платити автокредит, то вони тільки ризикують тією сумою, яку самостійно заплатили. В такому випадку, банк може тільки забрати автомобіль. Але насправді це не так. Після продажу автомобіля, його вартість різко знижується на 30%. Тому, просто вилучити авто для банку – це додаткова проблема, так як необхідно витрачати час на його продаж, і при цьому, не всі кошти вдається повернути.

Якими можуть бути наслідки, якщо не платити кредит за авто: в разі, якщо основна сума кредиту виплачена, то до кінця дії договору банк може конфіскувати транспортний засіб. Традиційно, банк йде наступним чином:

  • – представники банку звертаються до суду для примусового вилучення боргу;
  • – відповідно до цього, відкривається виконавче провадження, і дані клієнта заносяться до Єдиного реєстру боржників України, також виконавець накладає арешт на майно;
  • – після цього, йде конфіскація майна з подальшим розпродажем. Якщо залишається сума після погашення боргу, вона повертається позичальнику. Якщо не вистачить суми для погашення тіла кредиту, накладається арешт на інше майно: на банківські рахунки, зарплату та інше.

Що робити, якщо немає можливості платити по кредиту?

В інтернет-ресурсах ходить багато історії, про те, як законно можна ухилитися від виплати кредиту за авто. Але, як правило, ці історії залишаються тільки розповідями. У будь-якому випадку кредит погасити необхідно. Клієнтам, які мають певні проблеми, необхідна допомога фахівців.

Свою допомогу пропонують юридичні компанії, які мають досвід роботи з будь-якими складними питаннями боржників. Детально вивчивши справу, юристи запропонують відповідний вихід із ситуації. Кожна справа має свої особливості, тому відразу озвучити вирішення питання практично неможливо. Для клієнтів будуть запропоновані індивідуальні варіанти, які допоможуть позбутися від заборгованості.

Не відкладайте на потім, отримуйте професійну консультацію юристів.