You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Як перевірити чи є заборона на виїзд за кордон

У мережі інтернет досить часто зустрічаються пошукові запити – «Заборона на виїзд за кордон перевірити». Так як банки не можуть дочекатися виплати кредитних коштів, вони приступають до активних дій. При цьому застосовуються різні методи, до таких і належить заборона виїзду за межі країни. Необхідно з’ясувати, яким чином накладається заборона, і як же дізнатися чи існує на людину заборона виїзду за межі України.

Накладення заборон на виїзд за кордон

Свобода пересування стосується одного виду прав громадянина України. Обмеження можуть бути здійснені тільки за рішенням суду. Поки суд не прийняв таке рішення, нічого не може забороняти українському громадянину перетинати кордон. Як тільки суд постанавливает таке рішення проти людини, дані потрапляють до працівників прикордонної служби. Найчастіше, причиною заборони можуть стати борги, і не обов’язково це можуть бути борги по кредиту. До таких можна віднести:

  • – аліменти;
  • – не оплачені завдані збитки.

Будь борг може стати основою для порушення виконавчого провадження. У ситуації з банками, необхідно, щоб банківська установа подало на боржника в суд про стягнення заборгованості, і при цьому повинна виграти процес. Якщо порушується виконавче виробництво, то найчастіше застосовується міра – арешт майна. Для того, щоб отримати заборону на виїзд за кордон боржника необхідно отримати окреме рішення суду. Але за винятком боргу по аліментах.

Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон? Багато хто знає про це по факту виїзду, перебуваючи в аеропорту. Відповідно до цього, поїздку слід скасувати. Якщо ж ви готові сплатити борг одразу, то дані до прикордонників про зняття заборони дійдуть через кілька днів. Тому, слід контролювати це питання, щоб при виїзді не трапилося негативних наслідків. Щоб перевірити дані офіційно, можна направити лист в Прикордонну службу. При цьому, відповідь можна очікувати близько одного місяця. Існує й інший спосіб – це перевірки в таких системах:

  • – реєстр судових рішень і виконавчих проваджень;
  • – реєстр боржників;
  • – виконавчої служби за місцем реєстрації.

Такі дані можуть надати юристи, які знайдуть відповідь від декількох годин до декількох днів.