You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Розірвання шлюбу

Що таке розірвання шлюбу

Розлучення або розірвання шлюбу —  це така подія яка склалась у житті сімейної пари, що призводить до розірвання таких стосунків.

Чинним законодавством, зокрема Сімейним кодексом зазначено декілька варіантів розлучення або розірвання шлюбу. А саме таких варіантів є два:

  1. Розірвання шлюбу за згодою двох у сімейній парі
  2. Розірвання шлюбу за ініціативою одного з членів подружжя (чоловіка або дружини)

У даному випадку потрібно звернутись із заявою в органи РАЦСу або безпосередньо у суд.

З письмовою заявою  з метою розлучення в органи РАЦСу дозволено звернутись якщо:

  • Чоловік та дружина разом дійшли спільної згоди про розірвання шлюбу;
  • У разі відсутності дітей віком до 16 років;
  • Якщо дружина не вагітна;
  • Один із членів подружжя не є офіційно визнаний безвісно відсутнім або недієздатним;

У вищезазначеному переліку все Вам підходить, тоді Ви дійсно готові до розлучення або розірвання шлюбу і Вам необхідно вчинити такий алгоритм дій:

Одному із членів подружжя самостійно  потрібно відвідати установу РАЦС за місцем реєстрації. При собі необхідно мати такий перелік документів для розлучення:

  • Свідоцтво про шлюб;
  • Паспорти громадян України

Від часу подання письмової заяви про розірвання шлюбу має пройти мінімум один місяць. Тільки за такої умови шлюб може бути розірваний.

Представник РАЦС має право надати сімейній парі ще один шанс до розлучення, тоді члени подружжя можуть відкликати  раніше подану заяву про розірвання шлюбу без  наслідків для себе.

У том випадку, якщо якщо один із членів подружжя не має можливості  бути присутнім у органах РАЦС потрібно підтвердити свою відсутність документально (довідка про хворобу, перебування за межами України, тощо).

Якщо хтось із членів подружжя є недієздатним або визнаний безвісно відсутнім, інший може самостійно звернутись із такою заявою. За такої умови до вищезазначених документів потрібно долучити копію рішення суду про визнання такого безвісно відсутнім або недієздатним.

Розлучення онлайн

Якщо Вами дотримано вищезазначених умов, а саме відсутні діти та члени подружжя згодні на розлучення тоді не обов’язково йти в РАЦС і марнувати власний час. З приходом  діджиталізації в Україну заяву на розлучення можна через Інтернет. Це зумовить економію Вашого часу, нервів та  пришвидшить процес розірвання шлюбу.  Для розлучення онлайн необхідно зайти на ВЕБ-ПОРТАЛІ ЗВЕРНЕННЯ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ.

Як подати на розлучення онлайн — просто через сайт – https://dracs.minjust.gov.ua/. Якщо розлучення онлайн для Вас так само не під силу, наші фахівці Вам допоможуть. Ми підкажемо як подати на розлучення та як подати на розлучення онлайн.

Якщо ж у Вас неповнолітні діти, то Вам тільки до суду.