You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Як зняти заборону на виїзд за кордон

Українці все частіше в пошукових системах запитують про те, як можна швидко зняти заборону на виїзд за кордон. Останнім часом, на практиці багатьох державних служб, такий інструмент є дієвим в питаннях примусового стягнення боргів. Найчастіше, причина заборони полягає в тому, що у людини в наявності є борги за кредитами або аліментах.

Якщо розглядати це питання з юридичної точки зору, то такі обмеження суперечать Конституції, яка гарантує право на свободу пересування. Але такий метод досить широко застосовується. Необхідно з’ясувати, як накладається заборона, і які є варіанти зняти обмеження.

Накладення заборони залишати територію держави

Рішення про заборону виїзду за кордон застосовує Прикордонна служба на підставі рішення суду. Заборона виїзду боржників за кордон приймається за наступною схемою:

  • – особа, у якого є кредит або аліменти не виконує умови договору, що призводить до простроченням;
  • – кредитори звертаються до виконавчої служби з рішенням суду про стягнення боргу. Так, як багато громадян не проживають за місцем реєстрації, можуть не знати про засідання суду;
  • – виконавець, якщо не знаходить боржника, звертається до суду, щоб йому заборонили виїзд за межі України;
  • – після прийняття судового рішення дані передаються в Прикордонну службу України.

Частина осіб є безвідповідальними до своїх фінансових обставин. Це проявляється в тому, що вони беруть кредити на дрібні речі, потім їх не виплачують. Щоб повернути кошти кредитор починає слідувати вищезгаданої схемою. Тому, якщо у вас є сумніви, чи зможете ви виїхати за кордон, слід все перевірити задовго до того, як необхідно перетнути кордон.

На сьогоднішній день, процедура перегляду заборони стала більш жорсткою. Відтепер, необхідно направити письмовий запит працівникам Прикордонної служби України. Також, можуть допомогти юристи, які зроблять перевірку за відповідними реєстрами.

Що робити, якщо накладена заборона на виїзд за кордон

Повністю зняти всі обмеження можна через суд. Але перед цим доведеться повністю погасити всі борги. Зняття заборони не відбувається швидко. Після прийняття рішення судом у прикордонників є місяць для того, щоб виключити громадянина з бази даних.

Швидше вирішити питання можна за допомогою кваліфікованих юристів. Фахівці допоможуть захистити права боржників. Але, якщо вам необхідно виїхати за межі держави, а у вас є певні обмеження, не варто втрачати часу з вирішенням даної проблеми.