You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Кредит і виїзд за кордон

Багато українських громадян часто виїжджають за кордон на відпочинок або на роботу, також мають кредити в українських банках. Але, чи можна виїхати за межі країни, якщо є борги – один з хвилюючих питань для багатьох. Кому можуть заборонити виїзд, і за яку суму боргу?

Можна виїхати з України за наявності кредиту

Чи можна виїхати за кордон, якщо є діючий кредит? Звичайно, перетинати кордон можна, так як наявність кредиту не обмежує боржника в праві на пересування. Але, є й інше питання, прострочений чи кредит, і відкрито виконавче провадження з даного питання. Якщо говорити про суму, то вона може бути і невеликий, але заборона може бути накладена.

Якщо є заборгованість по кредиту чи можна виїхати за межі країни? Факт наявності заборгованості не є причиною для заборони виїзду. Але накласти його має можливість виконавець, який намагається примусово стягнути борг. На основі цього, має бути відкрито виконавче провадження, а виконавець подає в суд для накладення такого обмеження. Найчастіше виконавці йдуть на такий крок, якщо мають інформацію про регулярне перетині кордону боржника.

Виїзд за кордон з мікропозик

Якщо є мікропозик, чи можна виїхати за кордон? У більшості громадян є кредити в мікрофінансових установах, і при цьому такі організації загрожують в обмеженні права на пересування. Боржники можуть бути спокійними, самостійно такі обмеження МФО не можуть накласти. Таке право є тільки у суду. Але питання з кредитом необхідно вирішувати, так як на державному рівні розглядається питання про автоматичне заборону всім боржникам без винятку.

Якщо є незакритий кредит, можна виїхати за кордон?

Підводячи підсумки можна сказати, що наявний кредит, за яким немає прострочень, не є приводом для обмеження пересування громадян. Якщо кредит прострочений – це звичайно збільшує шанс, що вас можуть не випустити за кордон, але при наявності рішення суду. МФО не можуть накласти таке обмеження. Якщо накладено заборону, то його можна оскаржити в судовому порядку або погасити борг по кредиту. Як все зробити правильно, необхідно отримати консультацію у провідних юристів, які знають, як захищати права боржників. Юристи зможуть допомогти у вирішенні наступних питань:

  • – перевірити наявність або оскаржити заборону на виїзд;
  • – видалити дані з реєстру боржників;
  • – зняти арешт або погасити кредит.