You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Заборона на виїзд за кордон

Заборона на виїзд за кордон – додаткова міра забезпечення виконання боржником зобов’язань за кредитними договорами, зобов’язаннями по відшкодуванню збитку, виплати аліментів та інших обов’язкових платежів, сплату штрафів. Процедура ініціюється виконавцем в рамках виконавчого провадження, відкритого за результатами судового розгляду і прийнятого рішення на користь кредитора. Накласти арешт на виїзд за кордон може суд, після звернення виконавця.

Борги – основна причина заборони на виїзд за кордон

Найчастіше проблема з виїздом за межі України виникає у боржників банків, злісних неплатників аліментів. Щоб не виникло непередбаченої ситуації в аеропорту, при перетині автомобільного пункту пропуску, варто заздалегідь потурбуватися про те, накладено щодо вас заборона чи ні. Перевірити цей факт можна декількома способами:

  • – Звернутися в погранслужбу України – необхідно відправити письмове звернення, відповідь прийде протягом 30 днів.
  • – Скористатися допомогою юриста, який перевірить інформацію в реєстрах.
  • – Самостійно перевірити на наявність свого імені в реєстрі судових рішень, виконавчого провадження, в реєстрі боржників.

Допомога професійного юриста – найбільш швидкий і надійний спосіб з’ясувати, числитеся ви серед осіб, які не можуть залишати межі України.

Як зняти заборону?

Швидко зняти заборону можна тільки після погашення боргу по аліментах, так як виконавче провадження відкриває виконавець самостійно, без рішення суду, після 3-х місячної прострочення. Заборона буде знята протягом 24 годин після повного погашення.

Боржникам банків доведеться чекати довше. Після погашення заборгованості потрібно йти до судовиконавці, який закриває виконавче провадження, відправляє відповідну інформацію в прикордонну службу. Доступ на виїзд відкривається після виключення громадянина з бази даних прикордонників. Процедура зняття арешту виконується близько 1 місяця. Якщо діяти самостійно, то процес може зайняти ще більше часу. Звернення до юриста допоможе швидше і ефективніше вирішити проблему.